Yerel seçime doğru-3 / İstifa et Özcan Durmaz!
Ürgen TEPE

Ürgen TEPE

Yerel seçime doğru-3 / İstifa et Özcan Durmaz!

09 Ekim 2018 - 11:58

Aliağa İzmir'in ve Türkiye'nin enerji ihtiyacını karşılayan en önemli merkezlerden bir tanesi…  Yani Aliağa'nın enerjisi İzmir'e hayat veriyor. İzmir'in kuzeyinde yer alan bu ilçe koça şehrin yükünü taşıyor. Fakat biz Aliağa'yı basından ve kamuoyundan ballı arazi satışları ve termik santral mücadelesinden daha çok duyuyoruz.
Bu yazımda Aliağa'yı tarihsel bir hikâye ile harmanlayarak anlatacağım. Yerel seçime dair yazdığım köşe yazılarımda en çok önem verdiğim ilçelerden birisi olarak yazıya geçiyorum.   Unutmadan ekleyeyim CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz'ı bir an önce istifaya davet ediyorum. Sebebini yazımda anlatayım.

'Tarih tekerrürden ibarettir'
Rivayet odur ki 4. Murat döneminde Bağdat Seferi'ne katılan Arapoğullarından Abdül Kerim Ağa’ya Ege bölgesinde toprak verir. Abdül Kerim Ağa'da bugünkü ismiyle Aliağa'yı Oğlu Ali'ye verir. Fakat Ali Ağa bilinmeyen bir sebepten bir suç işler ve kelleyi zor kurtararak kendini affettirmeyi başarır. Bu tarihi hikâye insanlığın gelişimi, demokrasi ve Cumhuriyeti içleştirmesi ile birlikte günümüzde şekil değiştirerek yeni bir boyut kazandı. Nasıl mı dersiniz?

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde gece operasyonu ile değişen belediye başkan adayı olayından sonra Aliağa halkı CHP'yi cezalandırdı. Vatandaş ya sandığa gitmedi ya da başka partiye oy vererek enerjisini başka bir partiye aktardı. Sonuç olarak MHP'nin aldığı belediye ile onlarca işçi işsiz kaldı. Aliağa rant ve talanın İzmir'in kuzeyinde parlayan yıldızı haline geldi! 

Ali Ağa'nın ya suçu ağır vergilerdi ya da adaletsiz yönetim veya yöneticilerdi! ' 2014 Mart seçimlerinde Aliağa bu değişimi ret ederek CHP'yi cezalandırdı. Lakin genel seçimlerde tavrını yine CHP'den yana kullanmayı da ihmal etmeyerek CHP Genel Merkezi'ne bir mesaj göndermiş oldu. CHP'nin kendisini Aliağa'da affettirmesi için doğru aday şart vesselam…

CHP Aliağa'da doğru adayı uzaklarda değil yine Aliağa sınırları içerinde aramalıdır. Örgütün son 5 yıldır muhalefet olarak sergilediği üstün performans takdire şayandır. 'Bütünşehir yasası’ ile köy ve belde arazilerinin parsel parsel değeri altında satılması,  Termik santral yapılmaya çalışılmasına kadar birçok alanda örgüt ciddi sınavlardan geçti.  Sonuç: CHP 24 Haziran seçimlerinde yüzde 35 oy alarak liderliği göğüsleyen parti oldu. Bravo Aliağa İlçe Örgütü’ne…

Şimdi ise 2019 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerinde tabiri caiz ise CHP ya Ali Ağa gibi Aliağa'da kelleyi kurtaracak ya da Koca metropole hayat veren enerjisini bir kez daha başka bir partiden yana kullanacak.

Ben bu iş için biçilmez kaftan, örgütü sırtlayan ve mücadelesi ile göz dolduran Özcan Durmaz isminin üstünde duracağım. Başarılı kariyeri mücadeleci kimliği ve geçmişi ile Durmaz Aliağa'nın yükünü aslanlar gibi taşır. 3 dönemdir almış sırtına Aliağa'nın derdini tasasını mücadelesini veriyor. CHP hata yapmadan Aliağa'yı geri istiyorsa Durmaz bu iş için bulunmaz bir kaftandır.  Durmaz İletişim Fakültesi mezunu birçok sivil toplum kuruluşunda ya görev aldı ya da destek oldu. Başarılı bir ticaret insanı olmasının yanında iyi bir kültür sanat dostu da aynı zamanda… Durmaz, sivil toplum örgütleri içindeki çabası ile iletişim becerilerinin yüksekliği ile bu seçimi 4 bin oy farkı ile alır. 5 yılda Aliağa'yı ilmik ilmik işleyen, koruyan, kollayan bir isim Durmaz. Aliağa'da uzun yıllar sosyal demokrat tavrıyla fark yaratır.  Bu yüzden CHP Aliağa ilçe Başkanı Özcan Durmaz'ı daha ferah daha şeffaf ve daha adil bir Aliağa için istifaya davet ediyorum.
İstifa et ve aday adayı ol Özcan Başkan!

YORUMLAR

  • 0 Yorum