Şair yürekli başkana...
Doğan Beyazgül

Doğan Beyazgül

doganbeyazgul49@gmail.com

Şair yürekli başkana...

09 Nisan 2019 - 14:37

Seçimler bitti. Sonuçlar netleşti. Heyecan, tartışma, çekişme, beklenti,umut, umutsuzluk... Birçok şey... Ve seçimlerin sonucunda; gülen yüzler. Beklenmedik kayıplar. Hayal kırıklığı yaratan isimler. İzmir’de CHP’nin önemli bir başarı elde ettiği kesin. Bunlardan en önemlisi de Menemen’de 20 yıl belediye başkanlığı yapmış Tahir Şahin ,aday gösterilmeyince partisinden aday gösterilen SERDAR AKSOY seçimi kaybetsin diye elinden geleni yapan bir belediye başkanı olarak tarihe geçmesidir.

Kubilay’ın kenti Menemen kaybedilseydi İzmir kayıp demekti. Menemen herkesin merak ettiği ilçelerdendi ama Serdar Aksoy’la Menemen’in yeniden kazanacağından emindim. Çünkü deyim yerindeyse CHP’li Aksoy kendini iyi yetiştirmiş ,iş hayatında başarılı,her kesimle rahat ilişki kurabilen ,alçakgönüllü,kolektif çalışmayı içselleştirmiş ,emeği, alın terini,benimsemiş teorik olarak kendini geliştirmiş SERDAR AKSOY bir yıl önceden seçim çalışmalarına aday gibi başlamış olması avantajdı. Aday gösterilince de hazır bekleyen donanımlı bir ekibi vardı,yani rakipleri kendini tanıtırken o atı almış Üsküdar’ı geçmişti.

Seçim çalışmaları boyunca toplantılarını takip edenlerdendim.Yüreklere nasıl dokunduğunu gördüm,Menemen seçmeninin onu nasıl bağrına bastığını her toplantısında seçmenin alkışlarlarla şiir okumasını isteğini gördüm, Nazım’dan Ahmet Arif’e Hasan Hüseyin’den,Can Yücel’e kadar ne kadar şiir varsa Menemen halkı onun sesinden duydu. Menemen halkı adını ‘şair yürekli başkan’ koyduğu SERDAR AKSOY ,yürekten yüreğe sevgi köprüsü kurmuştu şiirlerle…

 Hayal kırıklığı yaratanlarda ,umut olanlarda oldu bu süreçte, SERDAR AKSOY aday gösterilince istifa eden ilçe yönetimi vardı aklını kiraya vermiş partisinin adayı kaybetsin demekten başka izahı olabilir mi sizce? Ama bu süreçte Menemen kazanmalı partim kazanmalı diyen yeni yönetim eski yönetimin bütün izini silmiş sahada Biz İzmir’iz hürriyet isteriz." "Biz Gavur İzmir’iz, sandığa gömeriz sloganıyla SERDAR AKSOY’la gece gündüz çalışıp başarıya imza attılar.Bu arada seçim çalışmalarında gece gündüz çalışan eşini bir an bile yalnız bırakmayan DİLEK AKSOY’unda hakkını vermek gerekir. Hayırlı olsun şair yürekli başkan yolun açık olsun…
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hurşit Ünal
    1 yıl önce
    Şair yürekli başkanım Serdar Aksoya hayırlı uğurlu olsun, Başarılar dilerim, bütün olumsuzluklara ve ardından kazı*** kuyulara, kendi partisinden seçimi kaybetsin diye adeta önüne setler çekilmesine rağmen Başarılı o*** ve CHP nin bayrağını MENEMENDE yeniden göndere çeken Serdar Başkanımı ve bu oynanan oyunların farkında o*** duyarlı Menemen halkını KUTLUYORUM.. YOLUN AÇIK OLSUN BAŞKANIM. BORNOVA dan Sevgi ve selamlar.