İzmirimizin yeni filizleri
Doğan Beyazgül

Doğan Beyazgül

doganbeyazgul49@gmail.com

İzmirimizin yeni filizleri

30 Ocak 2019 - 13:36

Türkiye’nin gireceği bu yerel seçimde,bir tarafta ‘Millet İttifakı’ diğer tarafta ‘Cumhur İttifakı’ yarışmıyor.
 
Hak, hukuk, adalet isteyen, yoksullara, emekçilere, gençlere, umut olacak bir Millet İttifakı, diğer tarafta 16  yıldır  ülkeyi yöneten her seçimden sonra uçuracağız dedikleri ama bir türlü uçuramadığı Cumhur İttifakı’nın yarışı olacak.

Muhalefet bu yerel seçimlerde  iktidarın elinde bulunan büyükşehirleri almak, iktidarda mevcut büyükşehirleri  kaybetmemek yanında İzmir’i de alırsa değme keyfime olacak.

 ***
İzmir Türkiye’nin batıya açılan kapısı, birbirleriyle kucaklaşmış, ATATÜRKÇÜ, baskıyı sevmeyen, yaşam tarzından ödün vermeyen bir yapıya sahip. Son iki ilçe hariç CHP İzmir’de  adaylarını belirledi. CHP büyükşehir belediye başkan adayı TUNÇ SOYER İzmirlileri heyecanlandırırken iktidar partisini de o kadar rahatsız etmiş durumda. Partili cumhurbaşkanı en üst perdeden eleştiriyor TUNÇ SOYER’İ… Kaybetme korkusu hiç kazanmadınız ki İzmir’de ,her  eleştiriniz İzmirlileri daha çok kenetlenecektir.

  ***
CHP MYK ve PM sonunda karar verdi kimlerin aday olmasıyla ilgili… Kimi sevindi kimi eleştirdi kimi ben olmazsam istifa ederim başka yerden aday olurum kaybedersiniz vs.
Ama ben İzmir’de  daha fazla kadın aday beklerdim. ATATÜRK’çü bir kente çok yakışırdı.
 
Sevindirici olan gençler yoğunlukta olması.Örneğin;

  • Çiğli'de 1981 doğumlu Utku Gümrükçü
  • Menemen'de 1974 doğumlu Serdar Aksoy
  • Foça'da 1983 doğumlu Fatih Gürbüz
 

Bu üç adayında ortak özelliği gençlik kollarında görev almış parti kültürünü içselleştirmiş pozitif bir bakış açılarına sahip aday olmaları.
 
Utku gümrükçü 18 yaşından beri partinin her kademesinde görev almış , kendini iyi yetiştirmiş Çiğli’de gençliğin umudu olacak bir yönetim sergileyeceğinden eminim.
 ***
Serdar Aksoy politikaya değim yerindeyse doğduğunda partili babası eski CHP milletvekili Veli Aksoy’un oğlu…
Serdar Aksoy üniversite yıllarında SHP Ankara il gençlik kol başkanlığı yapmış, iş yaşamında başarılı Menemenli. Menemen’de herkesimle iyi ilişkiler  kuran başarılı bir politikacı.
20 yıldır kenti yöneten belediye başkanın abilik yapmasını beklerdik. ‘Ben olmazsam kaybedersiniz’ deyimi kendisini partinin üzerinde görmek değil mi ? Yolun açık olsun Serdar Aksoy... Menemen seninle yeniden tarih yazacağından kimsenin kuşkusu yok. Yolun açık olsun!
 ***
Foça’ya gelince İzmir’e hemencecik yakın şirin bir ilçe iyot kokusunu içinize çekmek için günü birlik gittiğimiz bu şirin ilçede 36 yaşında esnaf olan ,amatör futbol oynamış CHP ilçe yönetiminde görev almış, her kesimin bağrına bastığı bu genç adam Foçalıların desteğiyle başarılara imza atacağına inandığım Fatih Gürbüz... Mevcut belediye başkanı GÖKHAN DEMİRAĞ’ında ağabeylik yaptığını da düşünürsek bizde iyot kokusunu  altı okun dalgalanacağı Foça’da daha keyif duyacağınız genç dinamik kibar bir yönetimle birlikte bu heyecanı yaşamış olursunuz .Yolun açık olsun Foça FATİH'i….
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum