Denizli'de bir ilçe ve bir mahalle karantinaya alındı

Denizli'nin Acıpayam ilçesi ve Güney ilçesinde bulunan Haylamaz Mahallesi'nin yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında karantina altına alındığı bildirildi

Denizli'de bir ilçe ve bir mahalle karantinaya alındı

Denizli'nin Acıpayam ilçesi ve Güney ilçesinde bulunan Haylamaz Mahallesi'nin yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında karantina altına alındığı bildirildi

Denizli'de bir ilçe ve bir mahalle karantinaya alındı
05 Nisan 2020 - 16:48

Denizli'nin Acıpayam ilçesi, ve Güney ilçesinde bulunan bir mahallenin yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı açıklandı.

Acıpayam İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararına göre, ilçe sınırlarından kara yolu ile toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya olarak yapılacak tüm giriş çıkışların 15 gün durdurulmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yurt içinde ticari yük ve yolcu taşımacılığı ile uluslararası yük taşımacılığı yapanların ilçemizden transit şekilde geçişlerine müsaade edilecek olup, bu şekilde geçişlerine izin verilenler zorunlu dinlenme molaları, süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapamayacaklardır. Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da iş yeri sahiplerinin ikamet ve iş yerlerinin farklı il, ilçede bulunması durumunda giriş çıkışları bu durumu ispatlayan belgeleri ibraz etmek şartı ile yapabileceklerdir.

İlçemizde Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yayılımı azaltmak amacıyla izin belgesi verilmiş araçlar ve görevleri belirtilen kişiler haricindeki giriş çıkışların 05 Nisan 2020 tarihinde saat 00:00'dan itibaren 15 gün süre ile engellenmesine, Çameli Denizli istikametine yolculuk yapan araç ve kişilerin ilçemiz ana yol üzerinden transit olarak geçiş yapmalarının gerekli denetlemeler yapılarak izin verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir."

denizli-de-bir-ilce-ve-bir-mahalle-karantinaya-alindi-711366-1.

HAYLAMAZ MAHALLESİ DE KARANTİNA ALTINDA

Denizli'nin Güney ilçesinde Haylamaz Mahallesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Güney ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararına göre, Haylamaz Mahallesi Hacıveliler Küme Evleri'nde oturanların 14 gün süreyle karantinaya alındığı belirtildi.

Köye giriş ve çıkışların yasaklandığı bildirilen açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Söz konusu karar gereğince adı geçen köyümüzde vatandaşların kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak köy sınırları dışında çıkmamaları, izolasyon kurallarına uymalarına karar verilmiştir. Bu karara uymayan mahalle sakinlerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282ç maddesindeki ceza hükümlerine uygulanmasına oy birliğiyle karar verilmiştir."
Öte yandan jandarma ekipleri mahalleye gelen tüm yolları bariyerle kapatarak giriş ve çıkışlara izin vermiyor.

AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam