CHP Konak'ta Uslu adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde açıklanan resmi kongre takvimi sonrası gençlik kollarında da hareketli dönem başladı.

CHP Konak'ta Uslu adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde açıklanan resmi kongre takvimi sonrası gençlik kollarında da hareketli dönem başladı.

CHP Konak'ta Uslu adaylığını açıkladı
08 Ekim 2019 - 17:01

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kongreler süreci örgütte, heyecan ile karşılandı. Yaşanan adaylık sürecinde Gençlik Kolları'nda ilk adaylık açıklaması dün akşam Konak’tan geldi. 

Konak Gençlik Kolları Başkanı Orçun ALTANHAN’ın  yeni dönemde aday olmayacağını sosyal medya hesaplarından duyurması ardından halen Yönetim Kurulu Üyesi Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Okan USLU adaylık açıklamasını büyük destek alarak düzenledi.

Konak’ın tarihi ve duruşu ile simge haline gelen Gültepe semti Çınartepe Mahallesinde düzenlenen açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Ekber YILDIRIM, Konak İlçe Başkan Yardımcısı Engin TAŞ, Tire Gençlik Kolları Başkanı Görkem ÇOLAK, Konak Gençlik Kolları Başkanı Orçun ALTANHAN, Konak Önceki Dönem Gençlik Kolları Başkanı Ali AKTAŞ ve Konak Gençlik Kollarından birçok genç katıldı.

Konuşmalarında özellikle Çınartepe’de açıklama yapmalarının öneminden bahseden gençler: ‘Yeni Bir Hikaye’ ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapma yolundaki mücadeleyi esas aldıklarını, amaçlarının kesinlikle kongre kavgaları olmadığını, demokratik ve şenlik havasında bir kongre hazırlığı yaptıklarını belirttiler.

Gençlik Kolları Başkan adayı Okan USLU’nun konuşmasından satır başlıkları ise şöyleydi: “Geçmişten aldığımız mirasla, Birlikte Konak şiarıyla, Yeni Bir Hikaye için yola çıkıyoruz!.. Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Sizler; Yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmaz’ sözlerini ilke edindik."

"İlke ve inkılaplarımızın izinde; partimizin iktidar hedefinde 2015 yılında başlattığımız yeni bir hikayeye: yorulmadan omuz omuza hep birlikte devam etmek istiyoruz. Asla ‘’ben’’ diyerek yola çıkmam. ‘Biz’ diyerek birlikte her platformda en ön saflarda mücadele etmek istiyoruz."

"Birlikte Konak anlayışımızla onurla, gururla, yepyeni projeler ile yeni bir döneme hazırlanıyoruz. Çınartepe’nin önemi çok büyük. Çünkü sokaklarında top oynayarak büyüdüğüm Gültepe’nin devrimci duruşu ile efsane başkan Aydın ERTEN’in mücadelesini benimseyerek yola çıkmak, Konak’ımıza dalga dalga bu mücadeleyi yaymak benim için de çok büyük bir şereftir."

"Bizler  siyaseti şekillendirecek aydınlık Türkiye’yi yeniden inşa edecek olan gençleriz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam